Jak stosowane jest znieczulenie u dentysty?

 

Jak stosowane jest znieczulenie u dentysty?

Współcześnie znieczulenie to w gabinecie dentystycznym baza podczas większości przeprowadzanych zabiegów. Oprócz tych zabiegów, które są praktycznie bezbolesne, w innych przypadkach stosuje się znieczulenie, żeby zapewnić pacjentom tak samo komfort fizyczny i psychiczny. Od lat wizyty u stomatologa, wbrew lękom pacjentów są bezbolesne oraz koncentrują się na pozytywnych rezultatach w leczeniu zębów. Z reguły wykorzystywane znieczulenie u dentysty, to znieczulenie miejscowe stosowane w okolicy zębów. Raczej nie korzysta się ze znieczulenia ogólnego. Wśród sposobów miejscowego znieczulenia wymieniane są 3 podstawowe: znieczulenie nasiękowe, powierzchniowe i przewodowe.

Znieczulenie powierzchniowe ma konsystencję sprayu, żelu albo kremu zawierającego znieczulenie. Nie potrzeba przy tym nakłuwania. Rozsmarowuje się je powierzchniowo i choć działa najszybciej, to niezbyt długo. Zazwyczaj używa się je przed podaniem innego rodzaju znieczulenia. Niezbyt głębokiego nakłucia wymaga natomiast znieczulenie nasiękowe. Tym sposobem wstrzykuje się środek w dziąsła w okolicy zęba, który dentysta będzie leczył i znieczula się końcówki nerwów. Do bardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych należy użyć znieczulenie przewodowe. Ten rodzaj znieczulenia aplikuje się prosto w nerw zębodołowy. W ten sposób większa część jamy ustnej poddaje się znieczuleniu – np. język, dolna warga i broda. Z uwagi na to pacjenci przestają czuć w większej części twarzy, a rezultat ten może zachować się nawet przez parę godzin od zabiegu.

Kiedy potrzebny jest stomatolog endodonta

  Leczenie kanałowe pod mikroskopem dentysta endodonta realizuje z reguły w szczególnych sytuacjach. Z reguły leczenie kanałowe niezbędne je...